CO Z TYM ZWIĄZKIEM!!!

środa, 24 czerwca 2015 | 10 komentarzy

To mój kolejny wpis z serii - przemyślenia i refleksje dotyczące miłości, zakochania i uczucia w związku. :)
Każdy z nas w życiu na pewno zakochał się przynajmniej raz, jak i nie kilka razy. Wiadomo jedna miłość jest mocniejsza druga może trochę słabsza, ale jak się człowiek zakocha to traci głowę, a myśli krążą wokół tej jednej osoby - naszej miłości.

Miłość i zakochanie to najpiękniejsze uczucie jakie jest między dwojgiem ludzi, a więc co zrobić, żeby nasz związek był udany i szczęśliwy i żeby nasza miłość trwała jak najdłużej i była niewyczerpana.

Przede wszystkim w związku bardzo ważna jest komunikacja. Trzeba rozmawiać jak najwięcej zawsze mówić o tym co nas boli, czego potrzebujemy i czego oczekujemy od partnera. Szczególnie mężczyznom trzeba wszystko tłumaczyć bardzo prosto i krótko - wtedy jest pewność, że wszystkie przekazane informacje dojdą do niego :) Często w związku jest tak, że to jedna strona zawsze coś mów wygłaszając długi monolog, a druga tylko słucha wydając krótkie słowa: ok, dobrze, nie , tak , może masz rację itp. :) Przepisem na udany związek JEST dialog :)

Bardzo ważnym elementem związku jest również dawanie nie tylko branie. Często zdarza się, że oczekujemy od partnera różnych rzeczy i zachowań, a tak naprawdę sami z siebie nic nie dajemy tylko bierzemy. 
Więc czasami zamiast narzekać, że partner nas nigdzie nie zabiera, że nigdzie nie wychodzimy  to trzeba przejąć inicjatywę i samemu coś zaplanować np. wypad do kina i spotkanie zakończyć słowem ,,teraz twoja kolej z pomysłem na randkę.'') takie słowa naszemu partnerowi dadzą do myślenia i na pewno coś wymyśli.

Raz na jakiś czas trzeba się czymś zaskoczyć - czymś miłym. Wiadomo kobietki uwielbiają prezenty i małe niespodzianki typu kwiatki, czekoladki, perfumy. Może rano jakiś słodki sms, który do końca dnia da uśmiech na twarzy. Ostatnio chłopak M. przywiózł do pracy słodkie bułeczki to było bardzo miłe i spontaniczne :) małe gesty cieszą najbardziej, a wtedy druga strona pragnie się odwdzięczyć i znów czeka coś miłego.Nic na siłę - nie próbujmy zmieniać osoby z którą jesteśmy po prostu nauczmy się ja kochać taka jaka jest. W końcu zakochaliśmy się właśnie w niej, a nie winnej. Warto pokochać wady naszej połówki niż z nimi walczyć.

Żeby zacieśnić więzi bardzo ważne jest, aby nie pozwolić, żeby nasza druga połówka odczuła samotność, odrzucenie lub brak zainteresowania z naszej strony.


tak mało trzeba żeby kochać się jak te dwa łabędzie na zdjęciu - na całe życie :)

https://youtu.be/05Qdu0jkihU
Sylwia

10 komentarzy

 1. Dzień dobry tak jest bardzo wiele czynników i mechanizmów, które wpływają na udany związek. Mogę to wyjaśnić jeśli Pani chce proszę się odezwać na mój email badz podać swòj. Mój email: lidia.paro@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo Pani Lidio za chęć pomocy. Post mój to tylko przemyślenia i refleksje 😉 o związkach, ale może ktoś skorzysta z pani pomocy 😉 i odezwie się na e-maila. Pozdrawiam

   Usuń
  2. Proszę bardzo. Ewentualnie jak Pani chce mogę pomóc na ten drugi post. Pozdrawiam

   Usuń
 2. Jakie ty Fajne posty publikujesz naprawdę... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo to mój początek z blogowaniem, tym bardziej twój komentarz jest dla mnie motywujący do dalszego pisania 😊 pozdrawiam

   Usuń
 3. Świetny post!! Czekam na więcej :) zapraszam do siebie i do obserwacji

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki 😃 na pewno zobaczę Twoje wpisy

   Usuń
 4. Świetny wpis :) Zgadzam się z tym, że ważnym elementem związku jest również dawanie nie tylko branie. Nie możemy być egoistyczni :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Niby tak niewiele potrzeba aby związek był udany. A jednak wiele osób boryka się z "problemami" w nim.
  Bo to o czym mówisz w cale nie jest łatwe. Nie umiemy się porozumiewać. Popełniamy przy tym mnóstwo błędów. Zmęczeni jesteśmy tylko dawaniem, też chcemy brać. Często nasz partner i partnerka są głusi na nasze potrzeby mimo, że o nich wspominamy :) Zdarza się, że pamiętamy jak to było za czasów początków miłości. Nie idziemy do przodu. Rozwijanie związku to niestety trudna sztuka :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam alergie na takie teksty teraz ale to przez moja sytuacje w życiu :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

SZABLON BY: PANNA VEJJS.