PRZYJAŹŃ - CZYLI JAK Z NIĄ JEST NAPRAWDĘ!

poniedziałek, 17 sierpnia 2015 | 4 komentarze
Czasami zadaję sobie pytanie czy tak naprawdę przyjaźń może istnieć między dwiema osobami ???
Nie ważne czy to między mężczyzną czy kobietą....
Wydawać się by mogło - odpowiedź  prosta, ale czy tak jest do końca....!


Obserwując dzisiejsze życie i świat, który kręci się niesłychanie szybko.... zataczając duże koło - nie wiem czy jest miejsce na miłość, a co dopiero na przyjaźń. Ciągły bieg za pracą, karierą, pieniędzmi, swoimi marzeniami przysłania nam często bezpośredni kontakt z ludźmi. Zamykamy się na nowe znajomości i nie pielęgnujemy starych. Może tak naprawdę zapominamy o przyjaźni nie mając na to czasu.
W dobie globalizacji komunikujemy się z kimś przez telefon, portale społecznościowe. Widząc co się dzieje u każdego znajomego bliższego lub dalszego, nie mamy już ochoty na spotkanie np. na zwykłą rozmowę przy kawie. Wystarczy, że wystawimy  komentarz lub lajkniemy zdjęcie i uważamy, że to wystarczy, bo w sumie i tak już wiemy gdzie ktoś był i co robił.

Między ludźmi pojawiła się przepaść, która dzieli osoby w zwykłych kontaktach między sobą.
Obserwując moje otoczenie wszędzie jest mnóstwo zazdrości, zawiści, każdy chce być lepszy od drugiego. Nie ma mowy o czystej i uczciwej przyjaźni takiej bezinteresownej. Osoby zazwyczaj odzywają się, gdy czegoś lub coś chcą. Trochę to smutne, ale prawdziwe.
Mnóstwo ludzi się obgaduję za plecami, czasami wymyślając nie stworzone rzeczy. Nie można tak naprawdę nikomu zaufać.

Więc gdzie jest miejsce na przyjaźń!!!

Przyjaciel to taka osoba która wytrzyma z tobą przez cała dobę. Wie o Tobie wszystko, a co najważniejsze chcę wiedzieć więcej. Martwi się o Ciebie. W złych momentach potrafi przytulić i dodać skrzydeł, a  jak trzeba potrząśnie i doprowadzi do pionu. Jest po prostu zawsze blisko


Często o przyjaźni  zapominamy i nie pielęgnujemy jej np. mając nowego chłopaka, bo to wtedy on staje się naszym obiektem zainteresowania i cały wolny czas poświęcamy tylko jemu. Nie mając już chwili na spotkanie się z przyjacielem. Tak nie powinno być, przecież związek nie powinien nam zamykać drzwi do naszych przyjaciół, czy nowych znajomości, ale to chyba oddzielny temat na nowy post :)


Nie raz wystarczy tylko czyjaś obecność, by nasze życie potoczyło się inaczej, miało bardziej kolorowe  barwy, duże problemy zamieniły się w małe. Rzeczy nieosiągalne zaczęły być realne i do zrobienia. Marzenia i cele spełniały się. Wiadomo we dwoje zawsze jest łatwiej czy to w związku czy tylko w zwykłej przyjaźni.
Więc bardzo ważna jest ta druga osoba, która będzie przy nas zawsze w tych złych chwilach jak i tych dobry, której będziemy się mogli wygadać, powiedzieć o wszystkim i będziemy pewni, że to co powiemy zawsze zostanie tylko naszą tajemnicą.,,Przy­jaźń nie potępia w chwi­lach trud­nych, nie od­po­wiada zim­nym ro­zumo­waniem: gdy­byś postąpił w ten czy tam­ten sposób... Ot­wiera sze­roko ra­miona i mówi: nie pragnę wie­dzieć, nie oce­niam, tu­taj jest ser­ce, gdzie możesz spocząć''. Malwida von Meysenbug


Ja mam dwie osoby, czyli przyjaciółki, którym mogę zaufać. Wiem, że ta przyjaźń jest bezinteresowna i na pewno przetrwa wiele:) bo przecież o to chodzi.
jak myślicie, czy prawdziwa przyjaźń jeszcze jest możliwa ?
czy tylko jak to mówi mój kolega z pracy:
,,nie ma przyjaźni, są tylko znajome twarze''

Sylwia

4 komentarze

 1. Przyjaźń zawsze powinna być bezinteresowna. I nic nie powinno mieć na nią wpływu. To cudowne, że masz dwie przyjaciółki, na których zawsze możesz polegać :)
  Pozdrawiam
  Mój blog - KLIK

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, zgadza się powinna być bezinteresowna i bezgraniczna 😊 każdy powinien mieć kogoś na kim mógłby polegać pozdrawiam

   Usuń
 2. Piękny wpis. Moim przyjacielem jest mój mąż, który tak jak napisałam potrafi mi dać kopa do działania, motywuje jak i potrafi powiedzieć prawdę jeśli sytuacja tego wymaga. Samemu za daleko się nie zajedzie, zawsze potrzeba nam kogoś obok, bez takich ludzi się nie wznosimy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super 😊 tylko kochać takiego męża 😉 pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

SZABLON BY: PANNA VEJJS.