MEMORIES

wtorek, 29 września 2015 | 10 komentarzy
Wspomnienia - udręką ludzką 

...siedzisz pod cieplutkim kocykiem wpatrując się w okno,
albo
...rozmawiasz z kimś nie słysząc jego słów,
albo
...oglądając zdjęcia wracasz do chwil przed lat,
 nie możesz się skupić na najprostszych czynnościach codziennych...a wszystko to przez wspomnienia.


Często wracamy do tych chwil z naszej przeszłości, do tego co było w naszym życiu bardzo dawno i co było dobre, wspaniałe, magiczne, to co na twarzy wywołuję u nas uśmiech lub dreszczyk emocji. Chętnie wspominamy dawne znajomości, pierwsze randki, spotkania, o tym co zrobiliśmy w życiu po raz pierwszy, o tym co ma dla nas  jakieś znaczenie.

Są też chwile, kiedy wspominamy wydarzenia, sytuacje o których tak naprawdę nie chcielibyśmy pamiętać- chcielibyśmy je wymazać z naszej pamięci i myśleć że to się nie mogło wydarzyć, że to nie prawda...

Czy można wymazać to co było złe???Te niechciane wspomnienia?
Odpowiedź jest prosta - NIE!
Wspomnienia wracają niezależnie czy to te dobre czy złe, ale czy warto myśleć o tych drugich, myślę że nie... trzeba wyciągać wnioski i starać się nie dopuszczać do takich sytuacji, by mieć złe wspomnienia. Przecież zmieniamy się, dorastamy, wyciągamy wnioski, stajemy się inni i uczymy się życia.
Warto wspominać o chwilach dla nas dobrych i miłych, a złe zostawić gdzieś za sobą daleko, nie wracając do tego co było i nie rozdrapując starych ran. Będzie nam prościej, lżej na sercu i w życiu.

Trzeba pamiętać, że przeszłość nie wróci, że liczy się teraz, chwila obecna i to co będzie dalej...w przyszłości.
Nie warto porównywać, a kiedyś to było tak...a z nim to miałabym lepiej....a jak bym zrobiła tak to na pewno...blee blee takie gadanie, zrobiliśmy tak, a nie inaczej i tak naprawdę nie wiemy co by było gdyby...


Dlatego pamiętajcie, wspomnienia z czasem bledną i ciężko przywrócić je w myślach, ale gdy te wspaniałe chwile odtwarzamy często - na pewno zostaną z nami na dłużej i zakryją swoja intensywnością te złe.
Zostawiam was z piękną piosenka, moim zdaniem pasującą do nastroju mojego wpisu posłuchajcie KLIK

Sylwia

 

10 komentarzy

 1. Piękne wspomnienia warto pielęgnować, ponieważ nadają one szczególną wartość naszemu życiu. Z drugiej zaś strony nie jestem zwolenniczką radyklanego odcinania się od przeszłości - mam na myśli te złe wspomnienia. Nie chodzi o to, by do nich nie ustannie wracać i się w nich babrać, ale one również kształtują w jakimś stopniu naszą przyszłość.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od przeszłości nigdy się nie ucieknie, ona zawsze z nami będzie - czy to dobra, czy zła, tyle tylko, że o tej złej warto pamiętać, jednak nie należy się nad nią rozpamiętywać i starać się zastąpić ją tymi dobrymi chwilami, bo w końcu złe wspomnienia bolą. ;)

   Usuń
 2. Moim zdaniem można wymazać z pamięci złe wspomnienia, czas leczy rany, jeśli sami do tych wspomnień nie wracamy, nie roztrząsamy i nie rozpamiętujemy. Trzeba żyć dalej :) Cieszyć się tym co mamy, wspominać tylko pozytywne chwile. Piękna piosenka. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak jak piszesz, czas leczy rany i z biegiem czasu zapominamy o tym co złe :)
   pozdrawiam

   Usuń
 3. Wspomnienia warto mieć, ale nie lubię poświęcać im zbyt wiele czasu ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto mieć w serduszku te dobre :)
   pozdrawiam

   Usuń
 4. Wspomnień nikt nam nie może odebrać, chociaż czasami tych negatywnych nie chcemy wspominać... ciekawy artykuł i punkt widzenia na sprawę, pozdrawiam :)

  www.jegostrefa.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne chwile najlepiej spisać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. tak trzeba jakos uwieczniać nasze wspomnienia czy przez fotografię, treść lub po prostu pamięć :)
  Uwielbiam zapisywać wszystko na kartce papieru, a później czytać :)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

SZABLON BY: PANNA VEJJS.