Co mówi facet - czyli najczęstsze małe KŁAMSTEWKA

wtorek, 13 października 2015 | 9 komentarzy
Każda z was na pewno była w sytuacji, gdy facet nie mówił wam o czym naprawdę myśli, o swoich odczuciach, o tym co widzi.Często czerwieni się i odwraca wzrok, kończąc szybko rozmowę i zaczynając nowy temat.
Przeczytajcie, na które słowa i gesty faceta trzeba patrzeć z PODEJRZLIWOŚCIĄ.

Kłamiemy w różnych sytuacjach, najczęściej gdy chcemy coś podrasować lub nie chcemy powiedzieć prawdy bojąc się konsekwencji lub reakcji innej osoby, a szczególnie tej najbliższej. Kłamstewka mogą wynikać z naszej wyobraźni, niskiej samooceny lub wstydu, że czegoś nie potrafimy. Kobiety najczęściej kłamią przy zakupie kolejnego nowego ciuszka, czy 20 pary butów, mówiąc swojemu facetowi - ,, kochanie nie! to nie są moje nowe szpilki mam je chyba z 5 lat'' he ( pomaga ), facet wtedy robi zdziwioną minę, hmm ,, znów wyszedłem na idiotę nie zauważyłem, że już to miała na sobie'' skruszony nie pyta dalej skąd, kiedy i za ile? :)
Kłamstwa faceta nie są jednak już takie niewinne. Dotyczą spraw istotnych w jego życiu i maja głębsze znaczenie. Facet nie potrafi kobiecie powiedzieć prawdy, bojąc się że ją urazi lub zrani, więc woli kłamać - po prostu by mieć święty spokój. :)
NAJCZĘSTSZE KŁAMSTWA FACETÓW

1. Nie, nie wyglądasz grubo. Masz piękne ciało!
Nigdy nie usłyszycie od swojego faceta, że wyglądacie grubo, wręcz odwrotnie - że kochanego ciałka nigdy dosyć, - że uwielbia twoje krągłości, - że dieta to nie dla Ciebie, bo po co?. Wolą kłamać i mieć święty spokój, myśląc, że gdybyście przeszły na dietę to i oni by musieli jeść np. same warzywa.:)
2. Telefon mi się zablokował, miałem wyciszony....padła mi bateria itd.
Zazwyczaj tak mówią, aby mieć święty spokój od swojej połówki. Wiedząc,że będzie dzwoniła co minutę, pisała. Częsty tekst facetów, którzy chcą mieć chwilę tylko dla siebie.

3. Nie oglądam się za innymi kobietami
Bądźmy szczere, który facet przyzna się że podoba mu się inna kobieta, albo że zerka na jakąś inną - żaden!. Faceci nie są samobójcami i wiedzą, że przyznanie się było by śmiertelne.
  
4. Jesteś najpiękniejsza na całym świecie
Chcemy być piękne, atrakcyjne i to usłyszeć- więc oni mówią nam to co chcemy.

5. To tylko koleżanka
Żaden facet nie powie prawdy swojej kobiecie, że ma bliższe kontakty z inną, chociaż to tylko niewinna przyjaźń. 

6. kochanie to było tylko jedno piwo
Wybierając się z kolegami na piwo zawsze ten sam tekst ,, kochanie tylko na jedno''- ,, godzinka no może góra dwie''. Kończy się powrotem nad ranem w stanie upojenia alkoholowego. Jak zawsze! Twierdząc później, że to był chyba ich gorszy dzień, a tak długo go nie było, bo odprowadzał kolegę, później spotkał się z innym kolegą i rozmowa go pochłonęła, a na dodatek był świadkiem wypadku i dlatego trwało to wszystko tak długo!.

7. Mam dużo pracy, wrócę troszkę później
To znaczy, że szykuje się szybki wypad z kolegami, w czasie kiedy najbardziej są nam potrzebni.

8. Oczywiście, że Cię słucham
Facecie maja to do siebie, że jednym uchem wpuszczają, a drugim wypuszczają, jeżeli akurat nie mówimy o piłce, albo o motoryzacji - to mogą nas nie słuchać. Gdy pytamy się, czy zrozumieli to co mówiłyśmy, kiwają głową że tak, chociaż to nie prawda. 

9. Cudownie gotujesz
Chociaż by jadł za słone, za zimne, niedosmażone albo to czego nie lubi - nie powie za nic w świecie, że mu nie smakuje. Woli schować jedzenie do kieszeni i udać że zjadł wszystko. W skrajnych przypadkach poprosi o dokładkę.


10. Tak, ta sukienka leży idealnie  
Idziecie na zakupy, przymierzyłaś z 10 sukienek- słyszysz przy każdym pokazaniu się, że wyglądasz pięknie, leży znakomicie, kolor dopasowany, nie za krótka, nie za długa, wszystko w sam razem- jedyne co go interesuje to cena :) Facet myśli tylko o tym, jak najszybciej skończyć te zakupy i skoczyć na jedzonko.

Tak małe i niewinne kłamstewka, które są mówione przez instynkt samozachowawczy, by nie urazić swojej drugiej połówki, są wybaczalne. Lepiej czasami zagryźć zęby, przemilczeć pewne sprawy, dodać komuś pewności siebie i zachować swoje uwagi tylko dla siebie. W szczególności, że nikomu nie szkodzą, a wręcz przeciwnie dodają skrzydeł i motywacji, bo która dziewczyna chciałaby usłyszeć od swojego faceta, że jest gruba?

A Wy wolałybyście znać prawdę w tych sytuacjach, czy raczej nie?

Sylwia
:)


9 komentarzy

 1. Ciężko jest przejrzeć na wylot słowa faceta na początku znajomości, fakt... Na szczęście czas sprawia, że poznajemy drugą połówkę niemalże na wylot i takie kłamstewka już nie przejdą :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak z czasem ludzie poznają siebie i wiedzą już kto zaczyna kłamać. Na początku znajomości jest to trudne i często dajemy się nabrać na kłamstewka :)

   Usuń
 2. Większość tych kłamstewek to typowe zagrywki by mieć święty spokój :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie :) miło jest usłyszeć od faceta komplementy, które czasami mijają się z prawdą.
   pozdrawiam

   Usuń
 3. Mój facet i ja jesteśmy chyba jednak trochę inni... On zawsze mówi mi prawdę, choćby niezbyt przyjemną, a ja jestem mu za to wdzięczna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super, szczerość w związku to podstawa :)
   Idealnie :)
   pozdrawiam

   Usuń
 4. Kłamiemy, bo mamy to w ludzkiej naturze. Głównym motorem kłamstwa jest miłość... własna lub do drugiej osoby.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Człowiek dla miłości jest w stanie wiele zrobić, nawet skłamać, aby nie urazić drugiej osoby. Masz rację ludzka natura nie zna granic.
   pozdrawiam

   Usuń
 5. Tak jakby wszystko się zgadzało :P
  Mężczyźni czasem też potrafią być delikatni w słowach, bądź czegoś po prostu nie powiedzieć, aby nie urazić.

  OdpowiedzUsuń

SZABLON BY: PANNA VEJJS.