Tak mało, a tak wiele.

poniedziałek, 21 marca 2016 | 1 komentarz
Cześć wszystkim!

Przychodzę dzisiaj do Was z troszkę inną formą wpisu, taką bardziej od serca. Za oknem mamy piękną wiosenną pogodę, która natchnęła mnie i dała więcej energii. W takie dni aż chce się żyć! No ale nie o pogodzie chciałam napisać tylko o czymś ważnym w związku, a mianowicie WSPARCIU i ZAUFANIU.
Jeśli jesteście ciekawi mojego zdania na ten temat, zapraszam!
Wsparcie, jedno słowo, a ma tak wielkie znaczenie w związku. Nie raz zapomina się o tym jak ważne jest to dla drugiej osoby. Ściąganie w dół i ograniczanie to najgorsze co może być.. Każdy z nas ma prawo do własnych wyborów i choć będąc w związku powinno się decyzje podejmować razem to są takie kwestie, którym każdy z osobna musi stawić czoła, a druga osoba powinna w tym wspierać. Ciężko jest cokolwiek osiągnąć, cieszyć się z jakiegokolwiek sukcesu, wiedząc, że nasza druga połówka albo będzie temu kompletnie przeciwna albo w ogólnie nie będzie ją to interesowało. Wiadomo, jak się kogoś kocha to chce się dla tej osoby jak najlepiej i często to "najlepiej" jest zgubne. Nie zawsze to co nam się wydaje najlepsze, najlepsze faktycznie jest. Co z tego, że zabronimy czegoś albo powiemy "rób jak chcesz", jak druga osoba nie będzie szczęśliwa? A człowiek powinien uczyć się na własnych błędach i dopóki nie przekona się na własnej skórze, że to faktycznie był zły wybór to będzie usilnie do tego dążył.

Przy wsparciu ważne też jest zaufanie. Bez tego moim zdaniem żaden związek nie przetrwa. Ufajmy i nie bądźmy podejrzliwi. Choć to zazwyczaj my, kobiety jesteśmy bardziej podejrzliwe i doszukujemy się drugiego dna w prawie każdej sytuacji to faceci wcale nie są od nas lepsi. Chce coś zrobić? Niech robi, przecież ma swój rozum i wie co może stracić. Człowiek potrzebuje czasem chwile oddechu i samotności, no przynajmniej ja tak mam i to wcale nie oznacza, że chce się zrobić coś złego. Jak się kogoś kocha, to za żadne skarby świata nie pozwoli się, żeby ta osoba cierpiała. Przecież w związku chcemy dać sobie jak najwięcej szczęścia i miłości, a nie smutku i przykrości.

Dlatego moi drodzy czytelnicy, dbajcie o te dwie ważne wartości w związku i nie ograniczajcie swoich ukochanych osób, bo to zamiast Was do siebie zbliżać, będzie tylko co raz bardziej oddalać, aż w końcu wszystko pryśnie jak mydlana bańka. Doceniajmy siebie nawzajem i to, co mamy.

No troszkę się dzisiaj rozpisałam. :D Mam nadzieję, że ktoś dotrwa do końca. Dajcie znać, czy takie notki Wam się podobają i czy chcecie takich więcej? :)

Buziaki, Martyna

1 komentarz

  1. Wsparcie jest bardzo ważne w związku jak i w przyjaźni. Pięknie to napisałaś trzeba dbać o wszystko,żeby wytrwałości.

    OdpowiedzUsuń

SZABLON BY: PANNA VEJJS.