JAK ZROBIĆ SERDUSZKA Z FILCU NA CHOINKĘ?

czwartek, 17 listopada 2016 | 2 komentarze
SERDUSZKA Z FILCU JAKO OZDOBA MIESZKANIA LUB PREZENT
DIY
Moim zdaniem wszystko co wykonane jest ręcznie ma większą wartość, niż najdroższa rzecz kupiona w sklepie. Otrzymanie takiego prezentu ma ogromne znaczenie, gdyż wtedy wiadomo, że osoba, która podarowała nam taki upominek musiała włożyć w wykonanie ogromnie dużo czasu, pracy i serca w zrobioną rzecz.
Ze względu na zbliżający się czas świąteczny, chciałabym pokazać Wam jak własnoręcznie można wykonać taką ozdobę i podarować bliskiej osobie jako prezent pod choinkę lub zrobić sobie upominek samemu i ozdobić swoje mieszkanie, czymś co zrobimy swoimi rączkami. Serca mogą nie wyjść idealnie jak kupione w sklepie, ale myślę, że będą miały większą wartość sentymentalną i zawsze można będzie pochwalić się przed gośćmi, że zrobiliśmy to sami.
W tym roku postanowiłam przygotować dekoracje domu na święta w czerwonych i białych kolorach z dodatkiem złota. Wpadłam na pomysł, że sama uszyję filcowe serduszka i powieszę na choinkę.
Najpierw przejrzałam strony internetowe wpisując słowa klucz: jak zrobić serce z filcu?
Przyznam, że nie było dużo informacji na ten temat.
Podam Wam teraz link z którego uczyłam się jak szyć serduszka na okrętkę klik tu , dziewczyna fajnie to robi, można się szybko nauczyć szycia, oraz skąd zamówiłam filc kolor biały i czerwony oraz wzorzysty. Zamówiłam z filcu wzorzystego kolor A1-szare serca, B4-czerwona kratka, D3- Merry Christmas oraz D4-czerwone kropki. Jeszcze jednak nie wykorzystałam wszystkich kolorów filcu, gdyż skupiłam się na kolorach białych i czerwonych. Oczywiście dobór koloru materiału zależy już od Waszego gustu :)


Co będzie potrzebne, do przygotowania serc filcu:
1. Mulina
2. Filc ( u mnie 1,5 mm)
3.Ozdobna wstążka
4. wycięte serce z papieru, lub gotowy szablon
5. Igła (u mnie jeszcze złota nić)
6. Wata do wypchania serduszek
7. Nożyczki

Od czego zacząć:


Wyciąć szablon serca z papieru lub wydrukować gotowy szablon.
Robimy to w ten sposób, że zginamy kartkę na pół i rysujemy połówkę serca. Wycinamy i mamy gotowy szablon serca.

Przyłożyć szablon do filcu i wyciąć serduszko ( ja od razu używam dwóch kawałków materiału, tak aby wyciąć dwa serduszka za jednym razem, żeby idealnie pasowały do siebie)

Dwa serduszka, ze sobą dokładnie złożyć. Ozdobną wstążkę, trzeba od razu wszyć od wewnątrz serca i zacząć szyć od góry ściegiem na ,,okrętkę''. Ja pierwszy ścieg zaczynam dokładnie w środku serca, tak aby przy końcu ładnie się prezentowało.
Trzeba zwrócić uwagę na odległość przy szyciu czerwoną muliną, żeby miała równe odstępy i długość. Trudno jest dobrze wykończyć dół serca, trzeba na tą zwrócić szczególna uwagę, aby kształt serca był zachowany.
Przy końcu wypchać serce watą i dokończyć szycie. Ja wkładam do środka bardzo mało waty i nie robię z waty kulek, staram się wkładać ja bardziej na płasko.

Na koniec robię z tyłu supełek i odcinam mulinę. Serduszko gotowe!:)

Jeszcze nie mam choinki u siebie w domu, bo to przecież listopad :) Pokaże Wam jak ozdoby wyglądają na drzewku, chociaż na choince będą prezentowały się lepiej.
Więc do pracy!!!-  do świąt zostało już mało czasu, a na wykonanie 3,4 sztuk trzeba poświęcić około godziny, jeśli osoba jest antytalentem jeśli chodzi o szycie tak jak ja :)
Piszcie jakie ozdoby robicie Wy sami w domu.
Sylwia:)

2 komentarze

  1. Bardzo piękne ozdoby. Jestem zachwycona wykonaniem. Piszesz, że antytalent z Ciebie, chyba sobie żartujesz!!! Zdolna Bestia!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. JAKI JEST KOSZT JEDNEGO SERCA?

    OdpowiedzUsuń

SZABLON BY: PANNA VEJJS.