Laminowanie-mój sposób na rozdwojone końcówki

wtorek, 14 kwietnia 2015 | 2 komentarze
Witajcie!

Dzisiaj coś dla tych, które tak samo jak ja mają problem z ciągle rozdwajającymi się końcówkami. Moim sposobem na to jest-laminowanie.
Laminowanie jest to mało inwazyjny zabieg, polegający na naniesieniu keratyny do połowy długości włosów. Ma to na calu zapełnienie ubytków w strukturze włosa.


moje włosy przed zabiegiemWłosy najpierw myje się specjalnym szamponem otwierającym łuskę włosa, później nakładamy keratynę, zawijamy w folię i poddajemy ciepłej temperaturze, czekamy 20-25 min i włosy ponownie są myte, tym razem środkiem odżywiającym, niewypłukującym keratyny. Układamy jak zawsze i gotowe.
Efekty? Nie są może jakoś bardzo powalające z nóg, ale na pewno efekt jest. Włosy po umyciu rozczesują się łatwiej, są bardziej miękkie i błyszczące a co najważniejsze-ilość rozdwojonych końcówek na prawdę jest mniejsza.


efekt po zabiegu

Laminowanie dla utrzymania efektu powinno powtarzać się co 2-3 msc, jednak ja zrobiłam ponownie dopiero prawie po roku czasu. Fakt, efekt nie trzymał się tak długo ale końce były na tyle zdrowe, że nie potrzebowały podcinania, dzięki czemu udało mi się je zapuścić. Zaczęły rozdwajać się dopiero po obcięciu. No i jak to z takimi zabiegami bywa-wszystko zależy od fryzjera i jego umiejętności
Koszt takiego laminowania w moim salonie-30 zł.
Ode mnie oczywiście plus, a ocena: 7/10

Ze względu na zbliżające się ciężkie 2 tyg dla mnie (zaczynają się zaliczenia..) może mnie być tu mniej, ale S. na pewno was nie zawiedzie i posty będzie dodawała z nadwyżką za mnie. :)
Zapraszamy na naszego facebooka, gdzie można nas polubić.

Miłego wieczoru, M.2 komentarze

  1. Efekt fantastyczny, ja ostatnio robiłam laminowanie Marionem i fajnie się sprawdził ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dobrze wiedzieć, następnym razem też spróbuję :)

      Usuń

SZABLON BY: PANNA VEJJS.