METAMORFOZA DREWNIANYCH SKRZYNEK / DIY

wtorek, 27 czerwca 2017 | 1 komentarz
SKRZYNKI - JAKO DONICE NA OGRODOWE KWIATY4 Skrzynki - 8 zł
farba Śnieżka  - 17 zł
pędzelek z włosiem - 5 zł
wałek gąbkowy- 5 zł
folia do wyłożenia dna skrzynki - 6 zł
pinezki - 1 zł
praca - bezcenna :)


Skrzyneczki kupiłam w osiedlowym warzywniaku po 2 zł za sztukę. Pani sprzedawczyni wybrała mi najładniejsze i najbardziej czyste. Po krótkiej rozmowie okazało się również, że jest pasjonatką starych rzeczy i w swoim ogrodzie ma już zrobione donice ze starych skrzyń. Oczywiście doradziła mi jak najlepiej i najszybciej zrobić takie cudeńko. Dzięki Pani Krysiu:)

Zrobiłam dwie donice z czterech skrzynek w ten sposób, że jedna jest odwrócona do góry nogami i służy jako podstawa pod drugą skrzynię. Dzięki temu skrzynki są bardziej widoczne i wydaje mi się, że wygląda to bardziej efektownie:)

Chciałam to zrobić szybko oraz tanio, więc nie szlifowałam skrzynek tylko od razu je malowałam. Malowanie skrzynek,  nie było łatwe i bardzo wymagało czasu. Chciałam uzyskać czystą biel skrzyń, więc malowałam je dwa razy. Starałam się docierać do każdego najmniejszego zakamarka. Denerwujące było dla mnie to, że farba musiała schnąć 12 godzin. Więc tak naprawdę na pomalowanie musiałam poświęcić cztery dni, gdyż dwa razy malowałam dół i dwa razy górę skrzynek - w środku ich nie malowałam. Ładny efekt skrzynki już uzyskały po pierwszym malowaniu, więc jeśli komuś brakuje czasu, można śmiało pomalować tylko raz. Drewno uzyskuje wtedy tzw. efekt przecierki.

Kupiłam farbę śnieżkę, gdyż chciałam uzyskać śnieżną biel - jednak polecam inna farbę, śnieżka jest niewydajna i jest droga w stosunku do innych farb. Dobrze i wydajnie maluje się farbą akrylową do drewna i metalu firmy Decoral - więc ją polecam :)Środek skrzynki wyłożyłam folią, którą kupiłam w sklepie ogrodniczym na metry. Przymocowałam ją za pomocą pinezek. Dzięki temu nie będzie się ściągać przy wsypywaniu piachu i sadzeniu kwiatków.


Do środka wsypałam piach i posadzę tam wiszące kwiatki w różnych kolorach. Skrzynie, będą zdobić ogród blisko miejsca wypoczynkowego, gdzie znajduję się stół oraz ławka, więc jeszcze ozdobiłam je lampkami, które świecą na baterie. Efekt jest cudowny wieczorem, gdzie oświetla białe skrzynki.


Szybko, tanio i oczywiście wykonane własnymi rękoma, taka praca najlepiej cieszy:) Widok jest nagrodą za wykonaną pracę. Mam w planach zrobić stolik kawowy ze skrzynek drewnianych, jeśli znajdę chwilę czasu oczywiście:) również się podzielę wykonaniem


pozdrawiam 
Sylwia

Aktualizacja:


1 komentarz

  1. Skrzynki to temat rzeka. Mają wielki potencjał i każdy może je przerobić jak zechce. Brawo, pięknie ci wyszły:)

    OdpowiedzUsuń

SZABLON BY: PANNA VEJJS.